Pozycjonowanie stron www z branży budowlanej

8 grudnia, 2022 Autor pawel 0

Pozycjonowanie serwisów z branży budowlanej

Każda branża ma swoją specyfikę. Pomimo, że pozycjonowanie strony i ogólna promocja w internecie wygląda podobnie, to jednak są pewne różnice. Branża budowlana ma to do siebie, że dany typ usług świadczony jest w kilku miejscowościach w pobliżu siedziby danej firmy. Jeśli przykładowo prowadzisz usługi budowlane na terenie Rzeszowa, to najbardziej będą interesowały Cię słowa kluczowe związane z Twoją działalnością z nazwą miast w których świadczysz swoje usługi. Przykłady frazy kluczowe dla takiej firmy:

„usługi budowlane Rzeszów”

„usługi budowlane Łańcut”

„remonty wnętrz Rzeszów”

„budownictwo rzeszów”

„budownictwo Łańcut”

„usługi remontowe w Rzeszowie”

Najpierw więc sporządź listę słów kluczowych dotyczących Twojej działalności. Działając na rynku lokalnym tych fraz będzie znacznie mniej niż przy działalności ogólnopolskiej. Prowadząc firmę budowlaną z Rzeszowa, powinieneś zmieścić się do 100 podstawowych fraz na które powinieneś znaleźć się na wysokich pozycjach, aby przyciągnąć do siebie klientów.

W jaki sposób tworzyć treści blogowe chcąc wypozycjonować się na frazy lokalne związane z budownictwem?

Tworząc artykuły na swojego bloga w pierwszej kolejności skup się na dokładnym opisaniu każdej kategorii Twojej działalności. Po sporządzeniu listy słów kluczowych możesz stworzyć artykuły na każdy temat. Oczywiście, warto tworzyć również artykuły ogólne, ale w pierwszej kolejności staraj się wywindować na wysokie miejsca na najważniejsze dla Ciebie słowa kluczowe.

W jaki sposób zdobywać linki?

Pozycjonowanie serwisów z branży budowlanej trochę różni się od pozycjonowania w innych branżach. Należy skupić się przede wszystkim na linkach ze wszelkich tematycznych katalogów, ogłoszeń, wizytówek NAP. Dzięki takim linkom Google zauważy Twoją stronę i zaczniesz pokazywać się na wyższych pozycjach na najważniejsze frazy lokalne. Kiedy zakończysz dodawanie swojej strony do wyżej wymienionych wizytówek i katalogów to możesz pomyśleć o bardziej ogólnych sposobach pozycjonowania, takie jak pozyskiwanie linków z artykułów z prywatnych stron, lub jeśli tego trzeba budowa własnego zaplecza.

Rywalizując o wysokie pozycje na frazy związane z budownictwem musisz wziąć pod uwagę siłę Twojej konkurencji. Całkowicie inaczej wygląda konkurencja na frazę typu „usługi budowlane Łańcut” niż „usługi budowlane Warszawa”. Aby przebić się na wysokie pozycje na frazy lokalne w miastach do 100 tys. ludzi powinno wystarczyć trochę Twojej pracy przy odpowiednim doborze słów kluczowych, oraz promocja w najważniejszych wizytówkach i katalogach. Jeśli jednak chcesz zdobyć wysokie pozycje na frazy związane z budownictwem w największych miastach Twoje pozycjonowanie wymaga doboru odpowiedniej strategii i warto skorzystać z usług agencji lub sklepu SEO, albo samemu opracować własną strategię i zainwestować w budowę własnego zaplecza.