Link building- Czy linki z profili nadal działają?

27 listopada, 2022 Autor pawel 0

Aby zdobyć wysoką pozycję w google potrzebujesz, żeby Twoja witryna była na wysokim poziomie pod względem umieszczonej treści, a także technicznym. Jednak nawet najlepsza treść i zadbanie o czynniki techniczne niekoniecznie pozwoli Ci być w czołówce wyników. Nie możesz zapominać o linkach do swojej strony www.

W świecie SEO od zawsze panowały pewne mody. Był czas, że praktycznie każdy używał katalogów jako jedną z głównych strategii pozyskiwania linków, przez pewien okres bardzo dobre rezultaty dawały blasty xrumerem, potem wysoko cenione były linki z profili. Obecnie na topie są przede wszystkim linki z wizytówek NAP.

Czy linki z profili wciąż działają?

Nie ma jednego sprawdzonego sposobu na to, żeby zdobyć wysoką pozycję w google. Pozycjonowanie polega na wielu ważnych czynnikach o których już wcześniej wspomniałem. Co do pozyskiwania linków bardzo liczy się ich różnorodność. A więc istnieje niewielka szansa, że mając nową stronę www i dodając ją do przykładowo 200 profili uda Ci się osiągnąć wysoką pozycję na najważniejsze słowa kluczowe. Ale jeśli linkujesz stronę z wielu źródeł, a oprócz tego zdecydujesz się na dodanie linków z profili możesz liczyć na to, że strona awansuje w wynikach.

Jak wyglądają linki z profili? Oto przykład

Na takiej stronie jak przepisownia.pl możesz pozyskać linka.

Wystarczy kliknąć „zarejestruj się” a następnie w zakładce „O mnie” możesz umieścić linka do swojej witryny. W podobny sposób wyglądają także inne linki z profili. Tam gdzie po zarejestrowaniu odnajdziesz „Adres strony www” po prostu wpisujesz adres swojej domeny. Jeśli nie ma opcji dodania adresu strony możesz dodać linka w zakładce „O mnie”

Jeśli zaczniesz przeglądać kolejne strony, gdzie możesz zarejestrować się to znajdziesz bardzo wiele takich, które pozwalają po rejestracji na dodanie adresu www. W taki sposób stworzysz listę mocnych stron gdzie możesz umieścić linka.

Jak już napisałem wcześniej nie ma jednej skutecznej metody pozyskiwania linków. Należy dbać o to, żeby zdobywać linki z domen, które mają autorytet w google i które istnieją od wielu lat. Dzięki linkom z profili pozyskujesz odnośnik do swojej strony właśnie z takich stron, a więc google na pewno zacznie bardziej przychylnie patrzeć na Twoją stronę www. Możesz dość szybko zauważyć efekty dodania linków z mocnych profili, a może być tak, że będziesz musiał również pozyskać linki z innych źródeł. Wszystko to zależy w dużej mierze od konkurencyjności danego słowa kluczowego. Pamiętaj też o tym, że efekty działań pozycjonerskich nie pojawią się od razu. Aby zobaczyć rezultaty w wynikach google prawdopodobnie będziesz musiał poczekać około kilku tygodni.