Czy warto pozyskiwać linki z for internetowych?

20 listopada, 2022 Autor pawel 0

Czy warto pozyskiwać linki z for internetowych?

Pozycjonowanie stron to szereg działań, które mają doprowadzić do uzyskania wysokiej pozycji w wyszukiwarkach internetowych. Mowa tu przede wszystkim o czynnikach technicznych, takich jak zadbanie o odpowiednią strukturę witryny, jej prędkość, dobranie tagów tytułowych, odrębnie IP, budowa odpowiedniej treści oraz link building. Co do procesu pozyskiwania linków istnieje kilka skutecznych metod, które zazwyczaj przekładają się na wyższe miejsca w wyszukiwarkach, takie jak zdobywanie linków z prywatnych stron ogólnotematycznych, linki z wizytówek NAP, mediów społecznościowych, prywatnego zaplecza. W tym artykule chciałbym skupić się na linkach z for internetowych i odpowiedzieć na pytanie, czy warto wdrożyć ten sposób linkowania do swojej strategii link buildingu.

1. Linki do follow vs linki nofollow

Jeśli chodzi o stosunek linkow dofollow i nofollow, proporcje linków wyglądają mniej więcej pół na pół. Jest sporo for na których możesz uzyskać linka dofollow jak i wiele takich z atrybutem nofollow.

2. Zebranie listy for

Zebranie listy for internetowych na których możemy zostawić linka jest zadaniem najbardziej czasochłonnym. Na wielu forach administratorzy usuwają posty z linkami, aczkolwiek znalezienie listy polskich for, gdzie można zdobyć takiego linka jest możliwe. Fora znajdują się na różnych skryptach, wymienię kilka z nich:

-phpBB3

-Simple Machines Forum

-MyBB

-PunBB

-miniBB

Możesz użyć do tego odpowiednich footprintów. Listę ciekawych footprintów możesz znaleźć na

blackhatworld.com/seo/get-huge-seo-footprints-collections.491042/

3. Wpływ linków z for na SEO

Linki z for internetowych mogą poprawić pozycję Twojej witryny w wyszukiwarkach. Najlepsze byłoby zebranie listy for tematycznych i zdobycie tam linka. Jeśli w Twojej niszy jest niewiele takich for możesz zdobywać linki z różnych for. Fora zazwyczaj mają wysoki trust rank i są zaufanymi źródłami linków. Bardzo wielu specjalistów SEO poleca ten sposób linkowania.

Na koniec chciałbym dodać, że linki z for internetowych powinny być tylko jedną z kilku metod pozyskiwania linków. Pamiętaj o tym, że aby uzyskać wysoką pozycję w google należy zdobywać linki z różnych źródeł, dzięki czemu Twoje linkowanie wygląda na naturalne. Nie ma sensu skupiać się tylko na jednym źródle. Różnorodność linkowania jest sprawdzoną strategią na uzyskanie wyższej pozycji w google.